Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Se poate identifica un user google?

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#37
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007

View Posttfmercedez, on 04 martie 2018 - 17:27, said:

Cineva a lasat rating de o stea la un "business" de pe Maps, fara sa lase un comentariu. Se numeste Mircea Munteanu.
Pusca si cureaua lata.. google a gasit juma de milion de rezultate pentru cautare "mircea munteanu".  
Daca dau click pe numele respectivului se deschide doar o pagina de maps cu contributiile lui , review-uri, comentarii, poze &kkt. Nimic, o pagina personala gen G+. Pot doar sa-i dau reply sa-l intreb de ce a dat nota proasta, din moment ce nu a avut nici o tangenta cu firma careia i-a lasat un rating de o stea.
Ce bussiness? Pune link!

#38
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007

View Postlexis1, on 04 martie 2018 - 19:18, said:

Patronii din Romania sunt dupa chipul si asemanarea politicienilor, vor sa aiba bani,influenta si sa fie corupti si hoti, dar cand dau bot in bot cu domnul Bot crapa ficatul in ei ca le spune in fata infractor, ei avand chiar condamnari definitive si irevocabile si fiind dovediti ca fiind infractori.Asa si patronii, cum le spune cineva adevarul in fata, crapa ficatul in ei, ca nu sunt obisnuiti sa aiba persoane integre in jurul lor, numai sclavi care aproba si pupa.
Io zic sa te cauti de icter.. ca plm, nu pari sa mai ai ficat in tine , atata patos& kkt mai rar am observat.  Vorbesti la genreal, total aiurea, si mai ales off topic. Exact ca si cei care dau recenzii proaste pe te miri pe unde.

Cand merg la service cu masina , dupa cateva zile sunt sunat, si pe un ton politicos aproape lingusitor, sunt intrebat despre parerea mea despre serviciile prestate, ce nota dau pentru servicii, sau daca as recomanda si altor persoane respectivul service.  

Mie ca administrator de afacere, imi pasa de reputatie, pentru ca 90% din clienti au venit din recomandarile fostilor clienti. Adica "mura in gura" ca nu se da din " gură in gură" sa fac o glumiță.  

Iar daca cineva este nemultumit, este in interesul meu sa aflu de ce, ca sa pot lua masuri pentru a remedia problemele, toata lumea sa fie fericita.

Am citit pe net , despre problema reviewurilor, mai ales de genul celor false sau din rea vointa, in cazul in care sa luam spre exemplu, pe o strada sunt mai multe restaurante, si se pun unii sa porceasca pagina concurentei.  Poate avea un efect negativ. Poate fi si asta un motiv pentru care unele societati aleg sa nu figureze online. Se descurca fara.

In cazul nostru, firma este pe maps, tocmai pentru a facilita mai usor ghidarea prin gps, cand avem clienti din afara tarii sau orasului.  Da, am avut si clienti din Noua Zeelanda.

View Postradu2014, on 04 martie 2018 - 19:24, said:

Ce bussiness? Pune link!
N-am nevoie de reclama pe softpedia.

#39
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Cine dreacu se uită la stelele alea
Nu m-am uitat niciodată și nici nu știu pe cineva să se uite la așa ceva

#40
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 10.08.2005

View Posttfmercedez, on 04 martie 2018 - 19:33, said:

Mie ca administrator de afacere, imi pasa de reputatie, pentru ca 90% din clienti au venit din recomandarile fostilor clienti.
iar ca utilizator de un serviciu trebuie sa-ti pese de conditiile pe care le-ai acceptat.

cat priveste acel 1 vot negativ, este evident ca a fost "in ciuda",
cu atat mai mult, nu este nimic intre 5 si 1, deci intreg ratingul este irelevant

Nu o sa ma repet privind politica Google

Edited by MarianG, 04 March 2018 - 19:39.


#41
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007

View Postlexis1, on 04 martie 2018 - 18:58, said:

Astia sunt "intreprinzatorii" tarii... aia cinstiti, civilizati nu se baga in mocirla "afacerilor" romanesti.
Deaceea e bine sa nu cheltui nici un ban intr-o afacere romaneasca, sa cheltui toti banii in afaceri multinationale, alea care fac economia tarii sa functioneze, care vin si baga milioane de euro sa deschida o locatie, ba mai mult se apuca si sa asfalteze si amenajeze domeniul public din zona ca sa faciliteze accesul civilizat la locatie, ca autoritatile sunt ocupate sa care cu geamantanul banii publici in tari straine unde sa fuga cand se strica treaba.
Fifi tu esti? Ai uitat sa bei bomboanele? Te repeti obsesiv, cu patronii din tara asta.. bla bla.  Ai o problema cu patronii astia. Ti-au tras-o fara preaviz, fara lubrifiant?

View Postdea_dimi, on 04 martie 2018 - 19:06, said:

?!? Concret ce inseamna asta?!? Iti scoti business-ul din Google?
Sunt cazuri in care s-a intamplat. Nu-i obligatoriu. Lumea se descurca si fara google.

Edited by althea, 05 March 2018 - 04:53.


#42
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007
Poate ca respectivul salon ofera si alte servicii mai neortodoxe si din aceste motive lumea ii dispretuieste.

#43
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007
Se poate inchide topicul. Ba chiar sterge. Unde dai si unde crapa. In loc de ajutor am primit mai mult rau.

#44
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Cred ca am identificat un posibil motiv pentru review negativ primit de la un posibil vecin cum spui tu.
Sunt suparati vecinii ca se blocheaza strada de catre clienti.
Se rezolva simplu facand niste locuri de parcare pentru clienti in curte.

Cand ai afacere in care toata clientela vine cu masina, e de bun simt sa oferi locuri de parcare ca sa nu parcheze divele in mijlocul drumului sau in portile vecinilor si sa ii incomodeze pe altii. Sau cauti o locatie civilizata, intr-un centru comercial unde exista parcari.

Edited by lexis1, 04 March 2018 - 20:06.


#45
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007

View Posttfmercedez, on 04 martie 2018 - 19:52, said:

Se poate inchide topicul. Ba chiar sterge. Unde dai si unde crapa. In loc de ajutor am primit mai mult rau.
Bad luck, one must think.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pdRH5wzCQQw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007

View Postradu2014, on 04 martie 2018 - 20:09, said:

Bad luck, one must think.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pdRH5wzCQQw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se vede ca daca lumea poate face rau gratuit, fara nici o repercursiune, nu se va da in laturi de la a o face.

#47
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Cine nu e cu noi e impotriva noastra... gandire de trib primitiv.
A spune adevarul si opinia personala nu e nici un rau, e un bine, cine vede asta ca fiind ceva rau e cel cu adevarat malefic.

#48
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007

View Posttfmercedez, on 04 martie 2018 - 20:16, said:

Se vede ca daca lumea poate face rau gratuit, fara nici o repercursiune, nu se va da in laturi de la a o face.
Ce e aia "repercursiune"?

O incursiune bazata pe repere, cumva?

#49
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Ai vazut ce rau ti-a facut George Ionescu? Ti-a dat 5 stele fara sa fi calcat pragul, zic sa il cauti sa ii spui sa elimine review-ul fals, ca nu e corect sa ofere review fara sa fi calcat in locatie, nu?
Sau la asta ca e de 5 stele nu mai e o problema ca nu a calcat pe acolo si ca e garantat si cu certitudine fals, nu?

#50
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Ca potențial client nu pun mare preț pe *; pot fi multe de 5* cu comentarii dintr-un cuvânt și nu valorează nimic; țin cont de ce se scrie în câteva fraze pro și cons.

#51
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007
Eu nu am cerut sa se pomeneasca nimic pe acest topic. In schimb unii useri au facut-o fara acordul meu.   Nu stiu cum s-a  "descoperit", probabil dupa IP altfel nu-mi explic.

View Postlexis1, on 04 martie 2018 - 20:23, said:

Ai vazut ce rau ti-a facut George Ionescu? Ti-a dat 5 stele fara sa fi calcat pragul, zic sa il cauti sa ii spui sa elimine review-ul fals, ca nu e corect sa ofere review fara sa fi calcat in locatie, nu?
Sau la asta ca e de 5 stele nu mai e o problema ca nu a calcat pe acolo si ca e garantat si cu certitudine fals, nu?
Nu stiu, am dezactivat google my business.

#52
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007
Ce anume au facut unii useri?

Ai cerut ajutor pentru ca sa fie identificata o persoana. In ce scop?

#53
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Nu trebuie acordul tau ca cineva sa discute liber despre date publice.

Nu ai cerut sa identificam persoana?

#54
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007

View Postradu2014, on 04 martie 2018 - 20:30, said:

Ce anume au facut unii useri?

Ai cerut ajutor pentru ca sa fie identificata o persoana. In ce scop?
Sa-i pot trimite email sa intreb ce anume a deranjat, mai ales ca nu o cunosc in mod personal.  

Inca astept ca un moderator sa stearga acest topic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate